Polski English Deutsch

21 kwietnia 2024r.

Obecnie naszą stronę przegląda 1 osoba!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

STRONA ARCHIWALNA

SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ STRONĘ TUTAJ: [ZSKLESZCZEWO.PL]

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ESA-Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Survival w Przyjezierzu klas I i II gimnazjum

             W czerwcu klasy pierwsze i drugie gimnazjum wyjechały do Przyjezierza w Wielkopolsce na czterodniową wycieczkę. Uczniowie zrezygnowali w tym roku z typowego wyjazdu na rzecz aktywnego spędzania czasu.
Zajęcia prowadzone przez animatorów rozpoczęły się tuż po przyjeździe na miejsce. Podzieleni na trzy grupy pod opieką nauczycieli rozpoczęli przygodę uczestnicząc w turnieju strzeleckim z wiatrówki, łuku sportowego i markera paintballowego.
Plan zajęć był bardzo napięty i nie było zbyt wiele czasu na odpoczynek. Oprócz zajęć w kręgielni odbył się bieg z GPS-em, wspinaczka na skrzynki ( nie wszyscy odważyli się wziąć udział w tej konkurencji ), Bieg Samarytański, po zajęciach z pierwszej pomocy, siatkówka- kocówka i rozgrywki w rugby, unihokeja. Każdego dnia można było też wykazać się talentem tanecznym i wyczuciem rytmu- zumba.
Instruktorzy przeprowadzili także warsztaty integracyjne, z wystąpień publicznych i praktyczny kurs savoir-vivre. Nie zabrakło też wysiłku umysłowego i dobrej zabawy z grami towarzyskimi- tabu, mafia.
Po kolacji nie było również czasu wolnego- podczas ogniska atrakcją okazało się pieczenie podpłomyków, które później wszyscy ze smakiem zajadali z kremem czekoladowym.
Podczas dyskoteki każda z grup przedstawiła swój układ taneczny przygotowany w czasie ostatniego spotkania z zumbą- mieli na to tylko godzinę!
W planach wyjazdu było budowanie szałasów, ale spontanicznie przekształciło się w konstruowanie okopów na plaży, gdzie odbyła się wielka bitwa balonowa.
Pomimo tak męczących dni uczniowie regenerowali się szybciej niż życzyliby sobie opiekunowie i ku ich żalowi nie zasypiali zbyt wcześnie.
Cztery dni minęły bardzo szybko i trzeba się było pakować, by wrócić do szkoły i codziennych obowiązków. Jednak kolejny rok i kolejne wyjazdy przed nami!
                                                                                                                                 Violetta Porębiak, Lucyna Adamek-Egiert     

                                                                                                                                 Roman Sobczyński, Krzysztof Porębiak