Polski English Deutsch

13 lipca 2024r.

Obecnie naszą stronę przegląda 1 osoba!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

STRONA ARCHIWALNA

SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ STRONĘ TUTAJ: [ZSKLESZCZEWO.PL]

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ESA-Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

KoderJunior

 

Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu KoderJunior – Szkoła Mistrzów Programowania, dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa dla Działania 3.2 Inowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. Jest to program partnerski UAM w Poznaniu, Poznańskiego Centrum Komputerowo – Sieciowego oraz Fundacji Pro Cultura. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest  p. Karolina Staszyńska. Realizacja projektu odbyła się w II półroczu 2017/2018.

            Projekt obejmował grupowe szkolenie dla nauczycieli klas I-III z obszaru kompetencji cyfrowych i medialnych, programowania i nauczania programowania.

            Nauczyciele w ramach projektu odbyli praktyczne zajęcia ze wsparciem trenera wśród uczniów klas I-III.

Otrzymaliśmy dla uczniów 12 tabletów, gry z oprogramowaniem ScottieGO oraz robota edukacyjnego z zestawem klocków do nauki programowania.

Nauczyciele zrealizowali ze swoimi grupami po 14 zajęć edukacyjnych na podstawie scenariuszy i dodatkowych materiałów. Uczniowie wdrażali elementy programowania w formie zabawy. Projekt zakończył się w czerwcu 2018 roku.

Podsumowaniem udziału uczniów w projekcie Koder Junior był wyjazd 2 grudnia 2019r. do Laboratorium Szkoły Przyszłości – EDULAB w Poznaniu, gdzie uczniowie klasy IIIa i III b uczestniczyli w zajęciach robotyki.