Polski English Deutsch

26 lutego 2024r.

Obecnie naszą stronę przegląda 1 osoba!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

STRONA ARCHIWALNA

SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ STRONĘ TUTAJ: [ZSKLESZCZEWO.PL]

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ESA-Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Po świecie z Euroweek - wspólna wyprawa uczniów ze szkoły w Tulcach i Kleszczewie

Po świecie z Euroweek – wspólna wyprawa uczniów ze szkoły w Tulcach i Kleszczewie

        Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie ze szkoły w Tulcach i Kleszczewie aktywnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych Euroweek w dniach 28.09 - 02.10.br. uroczej górskiej miejscowości Długopole Dolne, położonej w Kotlinie Kłodzkiej.
    Warsztaty prowadzone były w języku angielskim przez energetycznych młodych wolontariuszy z różnych stron świata. Zajęcia charakteryzowała bardzo ciekawa tematyka oraz niekonwencjonalna forma i metoda pracy. Euroweek był dla uczniów niepowtarzalną okazją do przełamywania barier językowych w ramach oferowanych zajęć oraz poprzez bezpośrednie rozmowy z wolontariuszami w każdej chwili od rana do wieczora.
   Uczestnicząc w warsztatach uczniowie naszych szkół mieli wiele okazji na to aby wykazać się kreatywnością np. przygotowanie nietypowej interpretacji słynnego obrazu, niekonwencjonalne zaprezentowanie bohaterów różnych gatunków filmowych. Należy podkreślić walory integracyjne wyjazdu, zważywszy na rozwijanie i zacieśnianie przyjaźni pomiędzy uczniami z naszych dwóch szkół, jak również z uczestnikami warsztatów z innych odległych zakątków naszego kraju.
     Dzień na Euroweeku  rozpoczynał się od porannej rozgrzewki, Energizer w ramach której, uczestnicy poznawali tance ludowe różnych krajów świata oraz uczestniczyli w różnych zabawach integracyjnych.
Podczas warsztatów uczestnikom pokazane  zostały prezentacje multimedialne przygotowane przez wolontariuszy.  Młodzież miała możliwość głębszego poznania różnych krajów np. Kanady, Indonezji, Filipin.
    Należy podkreślić, iż wszystkie aktywności i zadania z jakimi zmierzyła się młodzież  były przygotowane zespołowo, na przykład,  przygotowanie występu muzycznego, nakręcenie krótkometrażowego filmu z wybraną postacią i przedstawienie jej w zupełnie innym świetle, spot reklamowy i wiele innych.
     Podczas całego pobytu panowała serdeczna atmosfera. Mamy nadzieję,  że wyjazd pozostanie na długo w pamięci naszych  uczniów i zostanie powtórzony w przyszłym roku szkolnym.
                       
                                                                                                                                             Ewelina Kowalewska, Ewa Żak-Kujawa