Polski English Deutsch

26 lutego 2024r.

Obecnie naszą stronę przegląda 1 osoba!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

STRONA ARCHIWALNA

SPRAWDŹ NASZĄ NOWĄ STRONĘ TUTAJ: [ZSKLESZCZEWO.PL]

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ESA-Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Sprawozdanie z działalności II semestr 2013/2014

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KÓŁ I ORGANIZACJI w II semestrze roku szkolnego 2013/2014
III Gromada Zuchowa Hufca ZHP Środa Wlkp. „Słoneczne Bractwo”


Opiekun:  dh Hanna Doroszewska-Furmanek (podharcmistrz)
Ilość uczniów biorących udział w zajęciach: 24
Zrealizowane zadania od lutego 2014r. do czerwca 2014r.

       W drugim semestrze roku szkolnego 2013/2014 odbyło się 11 zbiórek zuchowych. Odbywały się co drugi poniedziałek miesiąca, po dwie godziny(zegarowe).
Zbiórki w lutym poświęcone były na organizację „Zuchowej Poczty Walentynkowej” oraz konkursu plastycznego dla klas I-III i zbiórkę karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Środzie Wlkp. Biorąc udział w przygotowaniach tych konkursów, zuchy realizowały zadania na sprawność „Przyjaciel Zwierząt”. Tym samym część zuchów zdobyła pierwszą gwiazdkę (stopień zuchowy- „zuch ochoczy”).
W drugim semestrze zuchy zrealizowały zadania na następujące sprawności indywidualne: chemik, turysta, krawcowa, dama, pomocna dłoń, piłkarz, saneczkarz, hodowca kwiatów, mistrz rolek i wrotek mistrz gier i zabaw oraz sobieradzik. 14 zuchenek i zuchów zdobyło drugą gwiazdkę (stopień) „zuch sprawny”. W marcu „Słoneczne Bractwo” uczestniczyło w Hufcowym Biwaku Zuchowym „WITAJ WIOSNO!” w Środzie Wlkp. Podczas biwaku troje z zuchów przeszło próby i złożyło „obietnicę zuchową”. W czasie zbiórek zuchy realizowały zadania i ćwiczenia z pierwszej pomocy, w ramach programu WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Uczestnicy programu uzyskali certyfikaty programu WOŚP. Zuchy ze „Słonecznego Bractwa” zaangażowały się (i rodziców) w szkolną zbiórkę surowców wtórnych. W ramach zbiórek zuchowych zrealizowano grę terenową i podchody na terenie Kleszczewa.
Pięć zuchenek weźmie udział w kolonii zuchowej Hufca ZHP Środa Wlkp. w Pogorzelicy nad morzem.