W grudniu 2011 roku po kilkuletniej przerwie drużyna wznowiła swoją działalność, nową drużynową została pwd. Anita Błażejewska. 8 DH "Pasieka" im. Jana Bytnara jest drużyną wielopoziomową, zrzesza harcerki i harcerzy z terenu gminy Kleszczewo. Zbiórki zastępów odbywają się w każdy piątek w godz. 1425 - 1600. Zgodnie z metodyką harcerską oraz starszoharcerską pracujemy w podziale na 3 zastępy, postępując zgodnie z Przyrzeczeniem i Prawem Harcerskim. Współpracujemy z instytucjami z naszej gminy, m.in. Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kleszczewie, czy Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Jesteśmy również organizatorami wielu akcji charytatywnych. Regularnie bierzemy udział w harcerskich biwakach, koloniach, kursach, manewrach, obozach, rajdach czy wycieczkach. Na swoim koncie drużyna ma liczne osiągnięcia (m.in.: III miejsce w ogólnopolskim konkursie na harcerski "list - widokówkę", nagrodę specjalną w konkursie na harcerski list, 1. miejsce w konkursie na pisemną relację z przebiegu manewrów w Biedrusku). W maju 2013r. z wynikiem pozytywnym zamknęliśmy okres próbny kampanii bohater. Na zbiórkach poszerzamy swoje umiejętności i wiedzę zdobywając sprawności i stopnie harcerskie, poznajemy historię harcerstwa i skautingu, pląsamy, śpiewamy i aktywnie spędzamy czas w swoim gronie!
XIII MT-O "HORNET" W BIEDRUSKU
Harcerze z 13 WDH "Zielona Brygada" oraz 8 DH "Pasieka" im. Jana Bytnara pod opieką pwd. Piotra Adamczaka wzięli udział w XIII MANEWRACHTECHNICZNO-OBRONNYCH "HORNET", które miały miejsce w dniach 11-13października na terenie poligonu wojskowego w Biedrusku. Organizatorem imprezy była 46 Grunwaldzka Drużyna Harcerska "Czerwonych Beretów" - "WIDMO" im. Obrońców Westerplatte. W piątek wieczorem przeprowadzony został konkurs patronata medialnego harcweb.pl, polegający na zebraniu największej liczby "polubień" na portalu "facebook" pod pozdrowieniami każdego patrolu. Prawdziwe zmagania rozpoczęły się w sobotę. Naszym pierwszym zadaniem było przeprowadzenie musztry, tu liczyła się dyscyplina i pomysł! Następnie, po rozwiązaniu testu i odczytaniu szyfru wyruszyliśmy w trasę. Gra wielokrotnie wymagała od nas niezwykłej sprawności, siły i poświęcenia. Nie zabrakło strzelania z łuku, wiatrówki, wspinaczki, rozpalania ogniska w nietypowych warunkach, rozpoznawania sprzętu wojskowego, pływania kajakiem, łowienia ryb czy węzłów. Zwieńczeniem gry był obiad - harcerska grochówka! W nocy odbyła się kolejna gra, podczas której każdy z uczestników musiał wykazać się wiedzą w kilkudziedzinach: medyka, sapera, snajpera, łącznościowca, nawigatora, kuchcika i innych. W niedzielę rano po konkursie, w którym główną rolę odgrywało jajko, odbył się apel końcowy. I tak patrol reprezentujący Hufiec Środa Wlkp. zajął 3 miejsce (na 13 możliwych)! Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wynikiem i nabytymi umiejętnościami.
RAJD "SZLAKAMI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO" W POZNANIU
W ostatni weekend września w Poznaniu miał miejsce rajd "SZLAKAMI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO". Harcerska impreza miała na celu przypomnienie wydarzeń, które miały miejsce w latach 1918 - 1919 i były ściśle związane z terenami Wielkopolski. W sobotę odbyła się gra terenowa, naszym zadaniem było dotarcie do 24 punktów rozmieszczonych na terenie miasta, na każdym punkcie poznawaliśmy przebieg powstania oraz historię osób z nim związanych. Kolejnym naszym celem była Cytadela. Wieczorem odbyło się świeczkowisko, każda drużyna zaprezentowała swoje ulubione piosenki i pląsy. Była to świetna okazja do integracji harcerzy z całej Wielkopolski. W niedzielę rano wszystkie patrole spotkały się na os. Zwycięstwa na podsumowaniu rajdu oraz apelu kończącym.
ODSŁONIĘCIE POMNIKA HARCERSKIEGO
W dniu 28 września na polanie nad Maltą odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego harcerzom wielkopolskim poległym w walce o niepodległość1918-1919, w której wzięliśmy udział. Gromady zuchowe i drużyny harcerskie z całej Wielkopolski zjechały do Poznania, aby móc uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Na początku prof. Zbigniew Pilarczyk, prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, zarazem harcerz przypomniał historię pomnika i problemów z jego odbudową. Odsłonięcie pomnika miało szczególny charakter - na każdej z czterech stron monumentu znajdują się tablice z wyrytymi nazwiskami poległych harcerzy. Po kolei, w asyście zuchów, każdą z tablic odsłaniali: Ryszard Grobelny, Piotr Florek, Marek Woźniak oraz Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzata Sinica. Podczas uroczystości odczytano apel poległych i złożono kwiaty pod pomnikiem. Prezydent Poznania uhonorowany został laską skautową i otrzymał miano "NIEZAWODNEGO PRZYJACIELA" za pomoc władz miasta w postawieniu pomnika. Pomnik został zniszczony podczas drugiej wojny światowej. Pomysł jego odbudowy pojawił się w 1992 roku. Jednak na przeszkodzie stanęły sprawy własności gruntu. Uroczystość zakończył piknik, który był okazją do integracji harcerek i harcerzy z całej Chorągwi Wielkopolskiej.
"PASIEKA" NA PODIUM
W czerwcu tego roku Hufiec ZHP Łódź – Górna ogłosił pierwszy ogólnopolski konkurs na odręczne napisanie listu lub stworzenie widokówki z harcerskich wakacji. Mimo, że informacja o konkursie dotarła do nas stosunkowo późno, postanowiliśmy wziąć w nim udział. Jak się wkrótce okazało – było warto! Nasza drużyna zajęła 3. miejsce w kategorii „list-widokówka”, jury zaskoczył nasz pomysł oraz technika wykonania pracy. Oprócz tego, jedna z harcerek (Róża Żuraw) zdobyła nagrodę specjalną od pomysłodawcy konkursu.